OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.03.2018 R.
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wielki Post to czas szczególnej refleksji nad naszym chrześcijańskim życiem. Pomocą do tego w sposób szczególny będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w najbliższą sobotę, wieczorem 10 marca o godz. 18.00 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich, a zakończymy w środę 14 marca. Módlmy się w naszych rodzinach o dobre przeżycie tegorocznych rekolekcji. Zachęcajmy wzajemnie siebie do uczestnictwa w rekolekcjach, przekażmy informację o rekolekcjach z programem tym, którzy rzadko chodzą do kościoła. Szczegółowy program rekolekcji jest wydrukowany na kartkach dla każdej rodziny. Prosimy o zabranie i zapoznanie się z nim.
2. Dzisiaj kazania głosi Ks. Robert Kasprowski – dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wysłuchajmy uważnie świadectwa o dziełech miłości chrześcijańskiej które podejmuje Caritas.
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00, a w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 lub 19.00 oraz z niedzielę po mszy św. o godz. 9-tej.
4. W sobotę – 10 marca – przypada 70 r. śmierci Ks. Majora Rudolfa Marszałka . Msza św. w jego intencji o godz. 18.00. Przynieśmy znicze które po mszy św. zapalimy przy pomniku na placu fatimskim przy naszym kościele. Ok. godz. 21.15 włączymy dzwony w kościele , a w domach, w rodzinach odmówimy – „Wieczne odpoczywanie w jego ontencji…”
5. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Po mszy św. wieczornej spotkanie – Apostolatu Maryjnego – w przyziemiu naszego kościoła. Zapraszamy.
6. W środę – 7 marca – po mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Charytatywnego na plebanii.
7. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny i Paschalik – Caritas. Minimalna ofiara 9 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Można również nabyć kartki świąteczne.
8. Katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Młodzież uczestniczy w Drodze krzyżowej oraz w krótkim spotkaniu z Ks. Sebastianem.
9. W przyszłą niedzielę – 11 marca – będzie udzielony sakrament chrztu św. podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
10. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach. Ks. Sebastian przypomina , że można wpłacać kolejną część pieniędzy na Wakacje z Bogiem- 510 zł. Czas na wpłaty złotówkowe do Świąt. Wpłaty w euro będą zbierane w okolicach miesiąca maja.
11. Wójt Gminy Wilkowice informuje, że Sołtys wsi Bystra będzie pobierał I ratę podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości za 2018 rok oraz opłatę od posiadania psów, opłatę melioracyjną w budynku przy ul. Skośnej 4 w Bystrej od 5-15 marca br., za wyjątkiem niedzieli, w godz. 9.00-18.00.