OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2018 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Bardzo trudno było Apostołom uwierzyć, że Jezus Chrystus będzie musiał cierpieć, że umrze na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstanie. Aby przygotować ich na tę chwilę i wzmocnić ich wiarę, Chrystus przemienił się na górze ukazując im swoje bóstwo.
2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00. a także w niedzielę ok.10-tej.
3. Przypominamy rodzicom kandydatów do pierwszej spowiedzi św. o potrzebie spotkań w przyziemiu kościoła celem ćwiczeń . Zapraszamy w kolejne piątki o godz. 16.30.
4. Ks. Sebastian informuje , że można wpłacać kolejną część pieniędzy na Wakacje z Bogiem – 510 zł. Wpłaty w euro będą zbierane w okolicach miesiąca maja. Czas na wpłaty złotówkowe do Świąt.
5. W kursie lektorskim bierze udział 4 ministrantów , w kursie animatora służby liturgicznej 2 lektorów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 9.00.
6. Z inicjatywy Caritas Polska przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz świece Paschaliki podobnie jak świece adwentowe. Minimalna ofiara 9 zł.
7. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
8. W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek od godz. 8.00.
9. Katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 czyli poprzez udział w Drodze krzyżowej.
10. Dzisiaj zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce.
11. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 10 marca godz. 18.00, a zakończą się we środę 14 marca. Rekolekcje porowadzi Ks. dr Przemysław Sawa . Szczegółowy program jest wydrukowany na kartkach dla każdej rodziny, prosimy o zabranie ze stolika pod chórem.
12. Dzisiaj przed kościołem kwestuje – Kuchnia Świętego Brata Alberta z Bielska-Białej. Bóg zapłac ofiarodawcom.
13. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie obiektów parafialnych. Opłata za paliwo gazowe za styczeń wyniosła 4.400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.