OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2018 R.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś niedziela trzeźwości. Polecamy Bogu w sposób szczególny ludzi uzależnionych od alkoholu, ich rodziny i podejmujemy abstynencję przynajmniej w czasie Wielkiego Postu.
2. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar miłosierdzia. Krzyż Jezusa Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej miłości Boga. Z ta świadomością przystępujmy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w Eucharystii, która jest pamiątką i uobecnieniem Ofiary Krzyża. Dzieci w niedzielę prosimy o uczestniczenie we mszy św. o godz. 11.00.
3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00.oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9-tej. Zapraszamy.
4. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania uczestniczy we mszy św. o godz. 9.00 i w Drodze krzyżowej .
5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce.Natomiast dzisiaj P. Błażej zachęca nas do wspierania edukacji dzieci w Kenii – Afryka. Dziękujemy za włączenie się w pomoc dla Syrii. Zakończyliśmy etap 6-miesięcznej pomocy dla trzech rodzin. Bóg zapłać.
6. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w czwartek o godz. 17.30.
7. Dzisiaj o godz. 18.00 na plebanii spotkanie dotyczące wyjazdu na ŚDM do Panamy. Wyprawa pielgrzymkowa na Kresy Południowo-Wschodnie nie dojdzie do skutku. Prosimy o zgłoszenie się do zaktystii po zwrot zaliczki.
8. Możemy zakupić na stoisku dobroczynnym Baranki i Paschaliki. Proponowana ofiara 9 zł. Wspólnota dobroczynna proponuje, żeby częściowy dochód z tej sprzedaży był pomocą dla młodzieży w wyprawie do Panamy. Bóg zapłać ofiarodawcom. Także znajdziemy przy ołtarzu skarbonki Caritas dla dzieci.
9. Wspólnota SECIM zaprasza na spotkanie modlitewne po mszy św. wieczornej – w najbliższy piątek – 23 lutego .
10. Zeszyty ofiar dla Parafii – „ Jałmużna wielkopostna” zostały przekazane do zaufanych osób w naszej Parafii. Dziękujemy tym osobom za wędrówkę po naszej Parafii i wynikający z tego dar na Wielki Tydzień oraz na kwiaty przy naszym ołtarzu przez cały rok. Z tych ofiar także opłacamy porządki w kościele od marca 2018 do marca 2019 roku. Bóg zapłać.
11. Za tydzień – 25 lutego – przy naszym kościele kwestuje – Kuchnia św. Brata Alberta z Bielska-Białej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
12. Akcja Katolicka rozprowadza przy kościele kolejny numer -Bystrzańskiej Jutrzenki . Ofiary na statutowe działania Akcji Katolickiej