OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed okresem Wielkiego Postu rozpoczynamy od godz.14.00 adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego, o godz. 16.40 nieszpory. Adorację zakończymy mszą św. o godz. 17.00. Na adorację dzisiaj przychodzimy rodzinami. W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 14.00., które zakończymy mszą św. o godz. 18.00.
Program nabożeństwa w poniedziałek i we wtorek:
Godz. 14.00 Różaniec, zapraszamy szczególnie wszystkie Róże,
Godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
Godz. 16.00 Adoracja wszystkich dzieci,
Godz. 17.00 Adoracja młodzieży
Godz. 17.40 Nieszpory – w poniedziełek / wtorek- 17.30 różaniec fatimski
Godz. 18.00 Msza św.
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00 , 16.00 i 18.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
3. Pielgrzymki : dzisiaj kończymy zapisy na Pielgrzymkę ma Ukrainę, do Libanu jest już komplet , natomiasy do Panamy na ŚDM 2019 pielgrzymkę organizuje nasza Diecezja. Koszt 8.500 zł. Zapraszamy młodych parafian na spotkanie w niedzielę 18 lutego o godz. 18.00 na plebanii.
4. Kalendarz liturgiczny:
dzisiaj – wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych.
W piątek z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu i modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II
5. Bóg zapłać również za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła, jak również za ofiary składane na ogrzewanie.
6. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00, dla tych, którzy późno kończą naukę i pracę, także w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 . Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16.00.
7. Rekolekcje Wielkopostne odprawimy od 4 Niedzieli . Rekolekcje prowadzi Ks. dr Przemysław Sawa. Zapraszamy.
8. W piątek ok. 17.25 poświęcimy książeczki dla kandydatów do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św. w naszej Parafii w dniu 13 maja podczas mszy św. o godz. 11.00. Rocznica Komunii św. dla klas IV-tych 20 maja o godz. 11.00.
9. Wspólnota Ewangelizacyjna SECIM serdecznie polaca akcję -Adopcji dzieci na terenie Afryki . Adopcja polega na zabezpieczeniu finansowym wybranego dziecka dla celów szkolnych. Prelekcje P. Błażeja z Bielska-Białej będą po mszach św. w przyziemiu naszego kościoła. Zapraszamy.
10. Wójt Gminy Wilkowice informuje , za decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości , rolny i leśny na 2018 r. oraz wymiar opłaty śmieciowej można odebrać u Sołtysa P. Żywisława Zasiadczuka w budynku w Bystrej przy ul. Skośnej 4 w terminie od 12 do 24 lutego 2018 roku / za wyjątkiem niedzieli w godzinach od 9.00 do 18.00. W tym terminie , będzie można dokonywać wpłat w/w podatków , opłaty od posiadania psów oraz opłaty melioracyjnej.
11. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy wtorek po mszy św. wieczornej na plebanii.
12. W niedzielę 18 lutego Akcja katolicka będzie rozprowadzć kolejny numer Bystrzanskiej Jutrzenki. Ofiary na cele Akcji Katolickiej.
13. We czwartek spotkanie Ruchu Domowego Kościoła po mszy św. wieczornej . Serdecznie zapraszamy.