OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018 R.

1. W środę w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, kapłana, wielkiego wychowawcy młodzieży, a w sobotę św. Błażeja, biskupa i męczennika,
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00.
3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa na godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina.
4. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Kończy ono cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie gromnic.Ofiary w dniu 2 lutego składamy na Zakony Kontemplacyjne. Bóg zapłać.
5. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii poprzez dopisanie do listy aktualnej.
6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca dla róż .
7. W sobotę – wieczorem oraz w niedzielę po mszach św. przy naszym kościele kwestuje Klub Inteligencji Katolickiej z Bielska – Białej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Trwają zapisy na Pielgrzymkę na Kresy Południowo-Wschodnie . Wyjazd 11 czerwca/ poniedziałek/ – powrót 17 czerwca / sobota/. Odwiedzimy : Lwów, Żydaczów, Kochawinę , Żurawno, Stanisławów, Kołomyję, Okopy Trójcy Św. Kamieniec Podolski, Chocim, Skałę Podolską, Zbaraż, Krzemieniec, Poczajów i wiele innych miejscowości. Koszt – 1.250 zł i 100 zł na bilety. Zapewnione dwa posiłki dziennie. Przy zapisie w zakrystii – wpłata 200 zł. Potrzebne paszporty.
9. Mamy także plan jesiennej Pielgrzymki do Libanu. Informacje i zapisy w zakrystii.
10. Podziękowanie dla Patrycji i Pawła za zorganizowanie -Świątecznej zbiórki dla dzieci oraz Remka z Oddziałów Onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu. Bóg zapłać ofiarodawcom / przekazaliśmy zabawki, przybory szkolne…/.