OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2017 R.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 18.00. Starajmy się w tej modlitwie adwentowej w kościele uczestniczyć, a w domu gromadzić na niej całą rodziną. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. W niedzielę dzieci prosimy o uczestniczenie we mszy św. o godz. 11.00. Dzisiaj kazania głosi Ks. Jerzy Basaj – Misjonarz św. Wincentego a Paulo . Po mszach św. możliwość spotkania z Ks. Misjonarzem. I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańca dla róż różańcowych.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
we poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Imieniny obchodzi Siostra Barbara Romaniak. Pamiętamy w modlitwie o Siostrze .
w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i roraty o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek .Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nowennie do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek od godz. 17.00.
4. W niedzielę o godz. 10.55 poświęcimy medaliki dla kandydatów do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po mszy św. katecheza w auli św. Jana Pawła II. Medaliki przygotowują Siostry Miłosierdzia. Siostry zapraszają po opłatki do zaktystii.
5. Spowiedź adwentowa dla całej parafii – będzie w sobotę, 23 grudnia. Spowiadamy od 8.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 18.00. Zapraszamy.
6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – we wtorek po mszy św. wieczornej na plebanii. Spotkanie organizacyjne osób zaangażowanych w przygotowanie Spotkania Opłatkowego dla Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej odbedzie się w dniu 06.12.2017 r. / środa/ po mszy św. wieczornej na plebanii. Spotkanie Oazy Rodzin- Ruchu Domowego Kościoła odbedzie się w dniu 07.12.2017 roku / czwartek/ po mszy św. wieczornej .
7. Przyszła niedziela – 10 grudnia – zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzona w Polsce jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym za tydzień będzie można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem na ten cel.
8. W miesiącu grudniu sakrament chrztu św. będzie udzielany w przyszłą niedzielę oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej.
9. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Ofiary zebrane z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne, dla dzieci z najuboższych rodzin i rodzin wielodzietnych i osób najbardziej potrzebujących oraz na zimowisko dla rodzin. Minimalny koszt jednej świecy 8 zł. Młodzież rozprowadza cukierki – krówki Caritas .Ofiara wartości 5 zł.
10. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne po mszy św. o godz. 9.00. Kandydaci z klas VI i VII – zawiążą kolejną grupę formacyjną do Sakramentu Bierzmowania.. Prosimy także rodziców.
11. Spotkanie młodzieży po Bierzmowaniu we czwartek – spowiedz św. Msza św. i katecheza w sali św. Franciszka. Spotkanie poprowadzi P. Jacek Zamarski. Zapraszamy.
12. W niedzielę – 10 grudnia – zapisy na „Wakacje z Bogiem” do Czarnogóry. Wyjazd w poniedziałek – 16 lipca w godzinach porannych – powrót 26 lipca . Koszt 230 euro i 510 zł .Zakwaterowanie w apartamencie Jovetić / pokoje 4 osobowe/. Tam – 8 noclegów z wyżywieniem. Zapisy wraz z zaliczką 300 zł . Trzeba posiadać paszport lub dowód.
13. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
14. W dniu 10 grudnia / niedziele/ o godz. 18.00 na plebanii spotkanie przed wyprawą do Meksyku i Panamy . Wyjazd w styczniu 2019 roku. Plany dotyczą kilku dni w Meksyku / odwiedzimy stolicę Maksyk – Bazylika Gwadelupe , Piramydy w Teotihucan, Taxco, Cuernavaca, Puebla i Sanktuarium św. Michała Archanioła, Tula i Kueretaro. Następnie przelot na trzy dni do Panamy. Tam ŚDM Z OJCEM ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM. Zaproszenie dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły podczas spotkania na plebanii.