OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2017 R.

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Od dzisiaj do Ks. Sebastiana – modą zgłaszać się kandydaci na ministrantów . Modlimy się o bł. Boże dla całej służby liturgicznej.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza piątek i pierwsza sobota miesiaca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Zapraszamy na adoracje N.Sakramentu w piątek od 17-tej z możliwością spowiedzi św. W sobotę rano nabożenstwo maryjne.
5. Inauguracja spotkań formacyjnych młodzieży z klas szóstych i siódmych do Bierzmowania w niedzielę – 3 grudnia – po mszy św. o godz. 9- tej. Obecność kandydatów i rodziców obowiązkowa. Przypominamy , że młodzież która przyjęła Bierzmowanie ma spotkania w pierwsze czwartki.
6. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, I niedziela Adwentu. Msze św. roratnie będą wieczorem o godz. 18.00, aby umożliwić uczestnictwo nie tylko dzieciom, ale i młodzieży i rodzicom pracującym. Święta Bożego Narodzenia do których przygotowujemy się w adwencie m. in. przez uczestnictwo w roratach są świętami na wskroś rodzinnymi. Dlatego starajmy się w tej modlitwie adwentowej uczestniczyć w kościele, a w domu gromadzić się na modlitwie rodzinnej. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. Mamy program roratni mówiący o św. Józefie. Dzieci zachęcamy aby w niedzielę przychodziły na mszę św. o godz. 11.00, a w tygodniu na godz. 18.00.
7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w naszym kościele adwentowe świece Caritas. Minimalny koszt jednej świecy 8 zł. Ofiary zebrane z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii. Młodzież rozprowadza niewielkie woreczki z krówkami . Proponowana ofiara 5 zł. Zapraszamy do zakrystii po opłatki do Sióstr miłosierdzia.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Jasia, Dominika, Małego Gościa, są w nim informacje na temat rorat, Drogi, Źródła i Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
9. Są dwa terminy zbiorki darów dla Ukrainy. Zbiórka przy naszym kościele / obok wejścia do auli św. Jana Pawła/ w środę i czwartek od 9-tej rano. Przewieziemy te dary o godz. 15-tej do kościoła w Lipniku.
10.Za tydzień kazania głosi Ks. Misjonarz św. Wincentego a Paulo – Ks. Jerzy Basaj. Tematem będą dzieła maryjne oraz „Cudowny Medalik”. Po mszach św. możliwość spotkania w kościele i pomocy dla tych dzieł.
11. Dzisiaj przy kościele Akcja Katolicka prowadzi kwestę dla rodziny z Bystrej Południowej pokrzywdzonej poprzez pożar. Bóg zapłać ofiarodawcom.
12. W niedzielę 10 grudnia o godz. 15-tej w kościele – zapisy na Wakacje z Bogiem do Czarnogóry .Na plebanii o godz. 18.00 rozmowa na temat Światowych Dni Młodzieży w Panamie . Zapraszamy.