OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 R

W dniu 18 listopada swoje imieniny i urodziny obchodził Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Składamy życzenia i pamiętamy w modlitwie.
1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego , prezbitera
we wtorek wspomnienie Ofiarowania N.M.P.
w środę wspomnienie św. Cecylii , dziewicy i męczennicy
w piątek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac , prezbitera i Towarzyszy
2. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa .
3. W przyszła niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
4. W pierwszą niedzielę adwentu – 3 grudnia – wysłuchamy kazań Ks. Jerzego Basaja – Misjonarza . Powie nam słowo o cudownym -” Medaliku „ i zachęci do wolontariatu maryjnego . Także 3 grudnia o po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy.
5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 9.00 , Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Wspólnota Emaus w piątki w łączności ze mszą św.
6. Za dwa tygodnie już I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy i prosimy, aby dzieci przygotowały na to adwentowe czuwanie lampiony. Roraty będą wieczorem. Bliższe szczegóły za tydzień.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym mamy także kalendarz na 2018 rok. W kalendarzu zwłaszcza ukazana jest postać św.Józefa. Koszt gazety i kalendarza – 5 zł.
8. Na stoisku dobroczynnym możemy nabywać znicze i wkłady, lampiony i kartki świąteczne. Młodzież od przyszłej niedzieli przygotuje – „Niewielkie woreczki z krówkami” / cukierki/ . Proponowana ofiara 5 zł. U Sióstr w zakrystii możemy zakupić opłatki. Podziękujmy Siostrom Miłosierdzia w ich 65-roku służby w naszej Parafii.
9. Dziękujemy Bogu za posługę Wspólnoty SECIM . Kolejne spotkanie modlitewne w piątek 24 listopada po mszy św. wieczornej.
10. W dniu 11 listopada / wieczorem / oraz 12 listopada / po wszystkich mszach św./ odbyła się kwesta na rzecz rocznego Maksia z Bystrej Południowej . Zebrano łącznie 3.675,19 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. W niedzielę 26 listopada będzie kwesta po mszach św. – dla rodziny którą spotkało nieszczęście pożaru / wypaliło się wnętrze mieszkania / . Zachęcamy do pomocy.