OGŁOSZENIA – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA
05.11. 2017 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej..
w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dK.,
w sobotę wspominamy św. Marcina z Tours , biskupa . Obchodzimy Święto Niepodległości . Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 18.00.
3. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
4. Do 8 listopada, a więc do środy , 10 min przed każdą mszą św., wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych ( dziesiątek różańca).
Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada, a jednorazowe do 8 listopada.
5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w środę – 8 listopada – po mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
6. Dziękujemy młodzieży i rodzicom za dar materialny przy Bierzmowaniu dla naszego cmentarza. Wartość ofiary 1.000 zł. Bóg zapłać. Zapraszamy młodzież na dziękczynienie po Bierzmowaniu w każdy pierwszy czwartek miesiąca do sali św. Franciszka. Wizytacja kanoniczna naszej Parafii z Sakramentem Bierzmowania – będzie 1, 2 i 3 lutego 2019 roku. W związku z tym od 3 grudnia 2017 roku zawiąże się nowa grupa kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas szóstych i siódmych / w lutym 2019 roku ta młodzież będzie w VII i VIII klasie szkoły podstawowej/. Pierwsze spotkanie tej grupy kandydatów w pierwszą niedzielę adwentu – 3 grudnia – po mszy św. o godz. 9.00. Obecność rodziców i młodzieży – obowiązkowa.
7.Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w dniu 07.11. / wtorek / po mszy św. wieczornej na plebanii.Spotkanie małżonków Domowego Kościoła w czwartek – 09.11.- po mszy św. wieczornej
8. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
9. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
10. Spotkania modlitewne Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody w naszym kościele w drugie i czwarte piątki miesiąca – po mszy św. wieczornej / już nie w przyziemiu , ale w głównym kościele/. W niedzielę – 12 listopada msza św. z modlitwą o uzdrowienie . Wyjazd chętnych parafian od naszego kościoła o godz. 13.20. Zapraszamy.
11.Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać Panom którzy dyżurowali przy bramach cmentarnych oraz w budynku gospodarczym. Cmentarz Parafialny w Bystrej Krakowskiej ma obecnie 896 grobów. Około 68 % grobów ma określonego prawnego opiekuna / właściciela/ i wniesione opłaty. Niestety dla 32 % grobów nie mamy określonego opiekuna oraz nie mamy żadnych opłat. Jeżeli opiekunowie grobów posiadają rachunki , kopie opłat czy inne zaświadczenia to prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafii.
12. Zapowiadana wcześniej zbiórka – kwesta dla Maksyma / rocznego , poważnie chorego dziecka / odbędzie się w niedziele – 12 listopada. Bóg zapłać.