OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA
22.10. 2017 R

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji.Ofiary na tacę składamy na misje katolickie.
2. W sobotę obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego, za którego będziemy się modlić szczególnie w tym dniu.
3. Za tydzień w niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, również w naszej świątyni.
4. W przyszłą środę, 1 listopada, Wszystkich Świętych, a w czwartek 2 listopada – przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada.
5. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i lampiony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii, m. in. dla rodzin na zimowisko. Młodzież z grupy Emaus udziela darmowo korepetycji z różnych przedmiotów , w każdą sobotę o godz. 11.00 w przyziemiu naszego kościoła. Należy zabrać podręcznik i zeszyt do danego przedmiotu . Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.
6. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
7. Spotkania przed Bierzmowaniem : cztery popołudnia sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek – ze mszą św. próbami liturgicznymi i innymi zadaniami . Kandydaci posiadają dokładne plany tych spotkań.
8. Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie „Błękitna atmosfera”. Dotyczy dofinansowania paneli fotowoltanicznych oraz pomp ciepła. Spotkanie we wtorek 24.10. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bystrej.