OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10. 2017 R.

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej , dziewicy
w sobotę wspomnienie N.M.P. Różańcowej
2. Dzisiaj – rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30.
3. Dnia 1 października, w niedzielę odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Poświęcenie różańców o godz. 10.50, następnie msza św. i katecheza w auli św. Jana Pawła II. Obecność obowiązkowa.
4.We wtorek–po mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.
5. W pierwszy czwartek – możliwość spowiedzi od 17.00 , Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa z Różańcem o godz. 17.30, o godz. 18.00 msza św. z udzielaniem komunii św. pod obiema postaciami, chleba i wina, jest to bowiem pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy, prośby i dziękczynienia na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa przypominamy, że można składać przez cały tydzień do skarbony z napisem : INTENCJE MODLITEWNE NA NOWENNĘ. Będą one wybierane co tydzień przed nowenną.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą msza św. lub nabożeństwem różańcowym. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Od 17.00 adoracja i możliwość spowiedzi św.W pierwszą sobotę – Nabożeństwo maryjne o poranku.
7. Wyjazd na wspólną modlitwę – „ Różaniec do granic” w sobotę – 07.10. o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapraszamy.
8. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 11.00., którą odprawi ks. Prałat Antoni Kulawik .Kazania głosi Ks. Krzysztof Pawełczyk z Pietrzykowic . Również i w tym po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości odpustowej, szczególnie prosimy chór Cantica, Róże kobiet, Panów niosących baldachim, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, siostry zakonne, ministrantów i lektorów, młodzież oazową, scholę dziewcząt, dziewczynki do sypania kwiatków, w wieku przedszkolnym i z klas I, II, III oraz chłopców w wieku przedszkolnym i z klas I i II do dzwoneczków, które można wypożyczyć wraz z komeżkami. Próba sypania kwiatków i dzwonienia we czwartek i piątek przed różańcem, czyli o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca zmiana tajemnic różańca dla wszystkich Róż różańcowych po sumie odpustowej i procesji różańcowej.
10. Spotkania formacyjne o zwykłych porach. Zaduszki Narodowe na Górze Matysce – Radziechowy – 7.10.2017 r. O godz. 10.00 -Spektakl historyczny, o godz. 12.00 msza św. Projekt „Zródło” spotkanie w piątek o godz. 18.45. Temat spotkania : „W blaskach światła…”.
11. W niedzielę – 08.10. przy kościele kwesta dla rocznego dziecka – Maksyma. Dziecko cierpi na skutek komplikacji podczas porodu. Bliscy i przyjaciele kwestują przy naszym kościele. Bóg zapłać ofiarodawcom.