OGŁOSZENIA – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017 R.

W miesiący pazdzierniku młodzież klas drugich i trzecich gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Piotr Greger w środę – 25 pazdziernika podczas mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy kandydatów do Bierzmowania do szczególnej pilności i gorliwości w ostatnim miesiącu przed tym sakramentem. W najbliższym tygodniu przeżyjemy popołudnie skupienia z kandydatami i ich rodzicami. Zapraszamy w najbliższy czwartek na nowennę o godz. 17.30 i mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. dalsza rozmowa , także indywidualnie w kościele. Obecność obowiązkowa.
1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, popularnie Sióstr Szarytek, które pracują w naszej parafii od 64 lat. Za rok – jesienią 65 rocznica modlitwy i pracy Sióstr Miłosierdzia w Bystrej Krakowskiej.
w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika
w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
2. Bóg zapłać Paniom z Zespołu charytatywnego oraz młodzieży Emaus za przygotowanie spotkania i poczęstunku dla chorych i starszych w ubiegłą niedzielę w domu rekolekcyjnym Nazaret. Prosimy o podanie do zakrystii danych wszystkich osób, które podczas dnia chorych przyjęły sakrament namaszczenia chorych. Serdeczne podziękowanie dla Grupy Charytatywnej oraz młodzieży z grupy Emaus za udział w akcji „Kromka chleba dla sąsiada i zbiórkę żywności w Biedronce. Ponad 30 rodzin w naszej Parafii , otrzymało wsparcie poprzez gratisowe towary spożywcze
3. Odpust w naszej parafii ku czci NMP Różańcowej będziemy przeżywać -8 października.
4. Narzeczonych, którzy mają zamiar zawrzeć związek małżeński informujemy, że kurs dla narzeczonych dekanatu łodygowickiego odbędzie się w Bystrej Krakowskiej w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Rodzin „Nazaret”- tzw. kurs czteroniedzielny – 01.10; 08.10; 15.10; 2.10 . Rozpoczynamy mszą św. o godz. 15.00. i dwie katechezy.
5. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
6. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Węgry w dniach 14 – 15 . 10. 2017 roku. Zapisy w zakrystii. Informacje na stoliku pod chórem
7. Wyjazd na „Różaniec do granic ” w sobotę 7 . 10. 2017 roku. Miejsce zostało zmienione – jedziemy do Istebnej. Modlimy się za Ojczyznę i Świat. O godz. 9.00 wyjazd z parkingu. Prosimy o szybkie zapisy ponieważ mamy podać ilość osób do Parafii w Istebnej. Jednocześnie w tym samym dniu o godz. 14.00 modlitwa różańcowa w naszym kościele dla tych którzy nie mogą pojechać do Istebnej.
8. Spotkanie obojga rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 1.10. 2017 roku . Ok. 10. 50 poświęcimy różańce , następnie msza św. o godz. 11.00 i po mszy św. katecheza dla dzieci i rodziców w auli św. Jana Pawła II. Obecność obowiązkowa.
9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje o zbiórce podpisów od tych Parafian którzy udzielają poparcia projektowi ustawy „ Zatrzymaj aborcję”. Poparcie na rzecz zmiany ustawy z dnia 07.01. 1993 roku która umożliwiała zabijanie słabszych dzieci. Zbiórka podpisów odbędzie się w dniu 01.10. 2017 roku /niedziela/ po mszach św. Prosimy o przyniesienie z sobą dowodu osobistego / potrzebny pasel/.
10. Bóg zapłać za ofiary na radio – „ Anioł Beskidów ”. Wartość 420 zł.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowe czasopismo – „ Tęcza ” dla dzieci szkolnych. Koszt 5 zł. Zachęcamy do prenumeraty.