OGŁOSZENIA – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17. 09. 2017 r.
1. Dzisiaj , w trzecią niedzielę września wspieramy Radio Anioł Beskidów. Ofiary składamy do skarbony pod krzyżem. Bóg zapłać ofiarodawcom.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
– w poniedziałek Święto Świętego Stanisława Kostki , zakonnika, Patrona Polski
w środę wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon , prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
w czwartek Święto Św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty
w sobotę wspomnienie św. Pio z Petrelciny , prezbitera
w niedzielę Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w B-Białej
3. Zapraszamy na drugie spotkanie „Szkoły wiary ” w piątek o godz. 18.45 w przyziemiu naszego kościoła. „ Będzie o miłości…”
4. Dzisiaj – Jesienny Parafialny Dzień Chorych. Dodatkowa msza św. o godz. 15.00. Po mszy św. i nabożeństwie spotkanie w Nazarecie.
5. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
6. Ks. Sebastian zaprasza na Pielgrzymkę na Węgry – Budapeszt i Szentendre – 2 dni – 14-15 .10. 2017 rok. Zapisy w zakrystii. Podajemy dane : imię, nazwisko, adres, nr telefonu, nr dowodu osobistego. Zaliczka 100 zł. Na stoliku znajduje się program wycieczki.
7. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00 , Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 i spotkanie Młodzieży Oazowej w piątek w łączności ze mszą św. wieczorną. Zachęcamy dzieci i młodzież , aby dołączyć do tych wspólnot.
8. Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na mszę św. o godz. 9.00 i uczestniczą w katechezie. Obecność konieczna.
9. Serdeczne słowa podziękowania za przygotowanie – „ Dożynek ” w poprzednią niedzielę. Także dziękujemy Ks. dr Przemysławowi Sawie za kazania ewangelizacyjne.
10. Program wydarzenia „Różaniec bez granic ”. Ratuj różańcem Polskę i świat. Stryszawa Górna. Wzgórze Miłosierdzia. Wyjeżdżamy 7 pazdziernika / sobota/ .Wynajem busa dla 30 osób – 450 zł. Program: 10.30 – Modlitwa i konferencja 11.00 Eucharystia, 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, 14.00 Modlitwa różańcowa, 15.30 zakończenie. Zapisy w zakrystii.
11. Mamy także piękną akcję duszpasterską – „ Kromka chleba dla sąsiada”. Pamiętamy , że pierwsi chrześcijanie zabierali poświęcony chleb ze świątyni i zanosili swoim bliznim. My także zabierzmy chleb przy wyjściu z naszej świątyni i podzielmy się nim z naszymi bliskimi, sąsiadami i znajomymi. Niech ten poświęcony chleb jednoczy nas w szacunku dla codziennego chleba i prowadzi do Chleba Najświętszego czyli Eucharystii.