OGŁOSZENIA – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10. 09. 2017 R.

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK.
w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w piątek wspomnienie NMP Bolesnej
w sobotę wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza , papieża i Cypriana , biskupa . Także w sobotę 16 września – modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II.
w przyszłą niedzielę, 17 września obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.Do skarbony pod krzyżem będziemy mogli złożyć ofiary na Radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać ofiarodawcom.
2. Tak jak w ubiegłym roku, tak również obecnie pragniemy przeżyć dzień chorych i starszych w naszej parafii. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 17 września, będzie dodatkowa msza św. dla chorych i starszych o godz. 15.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, przed mszą św. okazja do spowiedzi. Po mszy św. poczęstunek w domu rekolekcyjnym Nazaret. Na tę mszę św. zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Postarajmy się, aby przywieźć wszystkich starszych nie wychodzących z domu, nawet tych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, jeśli stan zdrowia na to pozwala.
3. SPOTKANIA:
spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 12.09. / wtorek/ po mszy św. wieczornej na plebanii . Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Bystrej i Wilkowic organizuje wyjazd do Rychwałdu na Nabożeństwo Fatimskie w dniu 13.09.2017 roku / środa/ . Odjazd autokaru w tym dniu z parkingu przy kościele będzie o godz. 16.30 . Zapisy w zakrystii.
Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła we czwartek / 14.09/ po mszy św. wieczornej
Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00
młodzież oazowa ma swoje spotkania formacyjne w piątki w łączności ze mszą św. wieczorną
kandydaci do Bierzmowania mają spotkania formacyjne w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 . Obecność obowiązkowa.
Kolejne czuwanie fatimskie w naszej Parafii – w najbliższą środę / 13 września/. Różaniec fatimski o godz. 18.00 , msza św. o godz. 19.00 z odprowadzeniem figury M.Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Prowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk wikariusz z Pietrzykowic. Zapraszamy.
4. Przypominamy, msze św. w tygodniu codziennie rano i wieczorem, o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą mszą św. Kancelaria czynna po mszach św. rano i wieczorem za wyjątkiem niedziel i świąt. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
5. Pielgrzymka do Lichenia i Kalisza wyrusza 23 września / sobota/ o godz. 6.00. z parkingu przy kościele. Pielgrzymka rodzin do Kalwarii w najbliższą sobotę 16.09. Rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 10.00 – „ od Piłata”. Msza św. o godz. 12.00. Pielgrzymujemy własnymi pojazdami .
6. Dziękujemy Ks. dr Przemysławowi Sawie za kazania głoszone w dzisiejszą niedzielę. Życzymy wspaniałego rozwoju Dzieł Nowej Ewangelizacji – Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody / SECIM/. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
7. Urząd Gminy w Wilkowicach informje , że sołtys wsi Bystra będzie pobierał III ratę podatku rolnego,leśnego i od nieruchomości za 2017 rok. Pobór podatku odbędzie się w budynku przy ul. Skośnej 4 w Bystrej – w dniach 13.09 – 15.09.2017 r w godz. od 9.00 do 18.00.