OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA
03.09.2017 R.
1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańca dla róż różańcowych.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca Zachęcamy do licznego udziału w nowennie do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30 i we mszy św. o godz. 18.00 w czasie której komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami chleba i wina.
3. Msze św. od jutrzejszego dnia będą w tygodniu codziennie rano i wieczorem, o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. Kancelaria czynna po mszach św. rano i wieczorem za wyjątkiem niedziel i świąt.
4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w czwartek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
w piątek święto Narodzenia NMP. W tym dniu po mszach św. Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi .
5. Zakończył się czas wakacyjny. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne wspólnot istniejących przy naszej parafii.
Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po mszy św. wieczornej
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00
Spotkanie młodzieży oazowej w piątek w łączności ze mszą św. o godz. 18.00
Spotkanie Zespołu charytatywnego – 6 września / środa/ po mszy św. wieczornej na plebanii . Serdeczne słowa podziękowania za wyposażenie „Plecak pełen uśmiechów ” . Rozprowadzono 12 plecaków. Jednocześnie informujemy , że opiekujemy się już trzema rodzinami w Aleppo w Syrii / pierwsza otrzymała piątą pomoc – 510 zł, druga rodzina trzecią pomoc – 510 zł oraz trzecia rodzina pierwszą wpłatę – 510 zł/. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
7. W najbliższą sobotę 9 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ministrantów i scholii liturgicznej do Żywca. Informacje u Ks. Sebastiana.
8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrej Krakowskiej w poniedziałek, 4 września mszą św. o godz. 9.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkoły. Po mszy św. przejście dzieci do szkoły i około godz. 10.00 rozpoczęcie roku szkolnego.
10. Pielgrzymki : do Lichenia i Kalisza wybiera się 46 osób . Prosimy o uzupełnienia wpłat i danych pielgrzymów do Biura Aldi-Tur.Wyjazd 23 09. / sobota/ o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Natomiast pielgrzymi którzy wyjeżdżają do Fatimy w dniu 01.10.2017 roku / niedziela/ – spotkają się 8 września / piątek / o godz. 19-tej w auli św. Jana Pawła II. Obecność obowiązkowa.
11. W niedzielę – 10 września kazania głosi Ks. dr Przemysław Sawa . Usłyszymy także wiele świadectw osób Nowej Ewangelizacji.
12. Świat Języków Obcych – Szkoła TIME zaprasza do Bystrej ul. Boczna 2 , natomiast Firma SferaNET informuje o realizowanej dalej inwestycji – budowy sieci światłowodowej . Osoby zainteresowane mogą nawiązać kontakt z firmą SferaNET Bielsko-Biała.