OGŁOSZENIA – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA
27.08.2017 R

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii przeżywamy szczególne wydarzenie. Przed mszą św. o godz. 11-tej uroczysta asysta wojskowa przekaże naszej Parafii Order Orła Białego nadany pośmiertnie śp. Księdzu Majorowi Rudolfowi Marszałkowi . Order ten został nadany przez P. Prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Order ten zostanie umieszczony w gablocie z wotami dziękczynnymi przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Tam znajduje się także szkaplerz M.Bożej który nosił Ks. Rudolf.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
4. W czwartek nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30.
5. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca września . Tradycyjna adoracja o godz. 17.00 z możliwością spowiedzi św. Nabożeństwo maryjne w sobotę – rano. Do spowiedzi św. zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież – przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Odwiedziny chorych w piątek od 8.00. W sobotę – 9 września – Rozpoczęcie Roku Formacyjnego Wspólnot Dziecięcych i Młodzieżowych w Żywcu.
6. Serdecznie dziękujemy Siostrze Miłosierdzia Jolancie Marek za roczną posługę w naszej Parafii jako przełożonej Sióstr Miłosierdzia oraz katechetce. Nową przełożoną Sióstr Miłosierdzia została mianowana Siostra Janinna Kowalska. Siostrom życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennej służbie.
7. Zapraszamy na stoisko dobroczynne . Możemy nabyć wkłady i znicze, zeszyty ćwiczeń dla klas od pierwszej do szóstej, albumy dla dzieci z okazji Chrztu św.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest także film – „ Misja ” mówiący o redukcjach Jezuickich w Paragwaju. Koszt gazety i filmu 5 zł.
9. Osoby zainteresowane pomocą dla ofiar pokrzywdzonych przez wichury i nawałnice mogą tego dokonać poprzez Caritas Polska. Można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052/ koszt 2.46 z VAT/ lub dokonać wpłaty na konto Caritas – PL77116022020000000034364384 z dopiskiem WICHURA. Bóg zapłać.