OGŁOSZENIA – Święto Przemienienia Pańskiego -Niedziela
6.08.2017 R.
1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych dla róż.
3. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera
w środę wspomnienie bł. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy
w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy
4. Pragniemy serdecznie podziękować w imieniu misjonarzy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na pojazdy dla misji . Złożono 2.680 zł. Wszystkim za świadectwo solidarności i życzliwości mówimy Bóg zapłać.
5. W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia – podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w piątek – 11 sierpnia – po mszy św. wieczornej.
6. W najbliższą sobotę – 12 sierpnia – kolejne czuwanie fatimskie w naszej Parafii. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. Różaniec fatimski o godz. 18.00 , msza św. o godz. 19.00 z odprowadzeniem figury Matki Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Zapraszamy.
7. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.