OGŁOSZENIA – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA
30.07.2017 R
1. Dziś po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. W imieniu misjonarzy dziękujemy za ofiary na misje składane do skarbony pod krzyżem oraz przy poświęceniu pojazdów przed kościołem.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i dK
w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych. Osoby, które podejmą postanowienie abstynencji w miesiącu sierpniu prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji.
4. W środę , 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, który wierni mogą zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.
5. W przyszła niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św. dla Róż .
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godziny 17.00. W czwartek nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w czasie mszy św., z racji pierwszego czwartku miesiąca komunia św. będzie udzielana pod obiema postaciami, chleba i wina.
7. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o uzupełnianie listy w zakrystii. W tych dniach – czyli czwartek, piątek i sobota – będzie również msza św. o godz. 7.00.
8. Zapisy na Pielgrzymkę Pieszą z Bielska-Białej do Częstochowy możemy dokonywać również w kancelarii naszej Parafii. Jutro , rano lista pielgrzymów z imieniem, nazwiskiem , adresem i paselem zostanie przekazana Ks. Dziekanowi. Zapraszamy.
9. Nasz Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 23.09./sobota/ – 24.09./niedziela/ . Trwają zapisy. Mamy około 45 uczestników / z których połowa wpłaciła zaliczkę /. Spotkanie organizacyjne w dniu 26 sierpnia / sobota/ o godz. 19.00. Koszt całej pielgrzymki – 210 zł. Zapraszamy.
10. Komitet Organizacyjny zaprasza na uroczystość z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego- która odbedzie się w dniu 1 sierpnia o godz. 16.00 przy obelisku Beskidzkiego Hufca Harcerskiego w Bystrej / ok. 1 km nad byłym D.W. Magnus. O godz. 16.00 – msza św. pod obeliskiem , o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury -Promyk- Film „Exodus Warszawy 1944”.Zapraszamy.
11. Zakończliśmy prace na nowej części cmentarza w Bystrej Krakowskiej. W dniu 2 sierpnia zostanie wpłacona ostatnia rata dotycząca prac odwodnieniowych. Rata wynosi – 36 tys. 317 zł. Tym samym wykorzystaliśmy możliwość dysponowania depozytem Domu Nazaret . Koszty budowy cmentarza to kwota ponad 380 tys. zł. / ok. 215 od Parafii i 165 z depozytu Domu Nazaret. /.
Bóg zapłać ofiarodawcom.