OGŁOSZENIA – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA
23.07.2017 r.

1. Dziś 16 niedziela zwykła.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. Jest to nie tylko poświęcenie pojazdów, ale także prośba o opiekę i błogosławieństwo na dalszą drogę.
Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Poprzez Akcję Święty Krzysztof wraz z polskimi kierowcami chcemy pomóc w zakupie kolejnych misyjnych pojazdów. Dobry i mocny samochód to podstawa pracy na misjach, bo pomaga w docieraniu do odległych parafii, regularnej pracy duszpasterskiej w odległych miejscach, transporcie chorych, ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych. Ofiara złożona do skarbony pod chórem oraz podczas poświęcenia pojazdów w przyszłą niedzielę niech będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za opiekę w podróżach. Hasło akcji: „ 1 grosz za 1 km jazdy”. Za każdego kierowcę, ofiarodawcę misjonarze odprawiają Msze św. z prośbą o wstawiennictwo św. Krzysztofa: „BOŻE PROWADŹ”.
w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
w sobotę wspomnienie św. Marty
3. Zakończyliśmy XXXI Bystrzańskie Recitale Organowe. Składamy serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatowemu w Bielsku-Białej, Urzędowi Gminy w Wilkowicach za pomoc finansową w tym dziele. Redakcji Radia Bielsko oraz Radia Anioł Beskidów za gratisowe ogłoszenia mówiące o naszych recitalach. Bóg zapłać.
4. Bogu dziękujemy za widoczny teren nowego cmentarza w Bystrej Krakowskiej. Przez trzy kolejne soboty wybieraliśmy kamienie oraz grabkowaliśmy cały ten teren. Serdeczne dzięki wszystkim którzy pomagali w sobotnie przedpołudnia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.