OGŁOSZENIA – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2017r.

1. Dziś po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tejemnic różańca świętego.
2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Tomasza, Apostoła, w czwartek w liturgii wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.
3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godziny 17.00. z adoracją Najświętszego Sakramentu Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o uzupełnianie listy w zakrystii.
4. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, a po niej uroczysta msza św. w czasie, której Komunia św. będzie udzielana pod obiema postaciami, chleba i wina.
5. W najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej kolejny koncert w ramach XXXI Bystrzańskich Recitali Organowych . Wystąpią : Łukasz Mateja – organy – Kraków oraz Katarzyna Mateja – skrzypce – Kraków. Zapraszamy .
6. Rozpoczął się czas wakacyjny, czas urlopów. Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii serdecznie witamy i życzymy miłego odpoczynku.
7. Msze św. w lipcu i sierpniu w dni powszednie o godz. 18.00. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca będzie również msza św. o godz. 7.00. W niedzielę msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Kancelaria czynna codziennie, oprócz niedziel i świąt, po mszy św. wieczornej.
8. We wtorek – 04.07.- dzieci i młodzież naszej Parafii wraz z opiekunami wyjeżdżają na „ Wakacje z Bogiem” nad Bałtyk. Msza św. o godz. 20.30 w kościele i o godz. 21.00 pakowanie i wyjazd. Życzymy dobrych rekolekcji i wypoczynku.
9. Nasza Parafia opiekuje się w chwili obecnej już dwoma rodzinami w Syrii, w Aleppo. Na początku lipca pierwsza rodzina otrzymała już trzecią ratę , a druga rodzina pierwszą ratę. Program dla każdej z tych rodzin trwa 6 miesięcy i wygasa. Każda miesięczna rata to przesłana kwota 510 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Ofiary z dzisiejszej niedzieli z racji obchodzonej we czwartek Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła – zostaną przekazane Stolicy Apostolskiej jako Świetopietrze. Bóg zapłać.
10. Od 1 lipca 2017 roku – na Cmentarzu Parafialnym w Bystrej obowiązuje aktualny regulamin cmentarzy katolickich w Polsce. Według przyjętego wzoru zgodnego z Prawem Kanonicznym Kościoła Katolickiego został określony w 20-tu paragrafach . Ostatni – 20-ty mówi o przyjętych opłatach . W sobotę – 8 lipca – zapraszam na nową część cmentarza w wiadrem w ręku. P. Sołtys obiecał bronowanie i wałkowanie terenu nowego cmantarza. Natomiast parafianie mogą pomóc w zbieraniu kamieni. Zachęcamy do gratisowej pomocy w sobotę od godziny 9-tej rano. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
11. W Tygodniku Katolickim Niedziela mamy obszerny artykuł o uroczystościach jubileuszowych w Bystrej Krakowskiej. Koszt gazety 5 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.