OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11.06.2017 R.

1.Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Trójedynym Bogu i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina.
2. We wtorek wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dk.Kościoła , w środę bł. Michała Kozala , biskupa i meczennika , a w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego , zakonnika .
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po mszach św. wieczornych, od piątku z procesją Bożego Ciała.
4. W środę przybywa do nasze Parafii Ks. Zbigniew Dudek – Paulista który poprowadzi DNI SKUPIENIA PRZED JUBILEUSZEM PARAFII. Ks. Zbigniew przybywa z wierną kopią Całunu Turyńskiego . Zapraszamy.
5. W czwartek, 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem… mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz przy domu rekolekcyjnym, II ołtarz przy domu śp. Cecylii Dzida, III ołtarz skrzyżowanie ulic Klimczoka i Pogodnej, IV przy ołtarzu Fatimskim przy kościele. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadectwem naszego życia chrześcijańskiego. Do sypania kwiatków prosimy dziewczynki przedszkolne, klas I i II oraz III. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17.30., a także chłopców, którzy chcą dzwonić dzwoneczkami, szczególnie prosimy chłopców z klas trzecich. Dzieci klas III prosimy o przyjście w strojach komunijnych na procesję. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów we środę po mszy św. wieczornej.
6. W Boże Ciało podczas mszy św. o godz. 9.00 modlimy się w int. Siostry Przełożonej Jolanty z okazji imienin.
7. W przyszłą niedzielę – 18 czerwca – w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Jubileuszowo-Odpustową oddając cześć Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta suma o godz. 11.30., którą odprawi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Roman Pindel. Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich – szczególnie chór Cantica, OSP ze sztandarem, panie niosące światło, dzieci i młodzież do niesienia symboli religijnych i sztandarów, dzieci przedszkolne, pierwsze i drugie klasy oraz pierwszokomunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatków. Korzystajmy zatem ze spowiedzi św., wykorzystajmy ten dar i moc oczyszczającą Krwi Chrystusowej.
8. Nasza Parafia ma uregulowane wszelkie zadania finansowe wobec naszej Kurii Diecezjalnej na półrocze 2017. Ostatnio przekazaliśmy także : 1.000 zł na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie / z dnia 4 czerwca / oraz ofiarę 920 zł na Dom Księży Seniorów w Andrychowie oraz 510 zł na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Lipniku /ze Święta Matki Bożej Matki Kościoła/. Bóg zapłać .
9. We wtorek – 13 czerwca- kolejne czuwanie fatimskie w naszej Parafii. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. O godz. 18.00 różaniec fatimski, o 19.00 msza św. z odprowadzeniem figury Matki Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej w roku Jubileuszu Objawień Fatimskich.
10. Chcemy ogarnąć naszą modlitwą wszystkich żyjących i zmarłych kapłanów , siostry zakonne , dobroczyńców i budowniczych naszej Parafii. Stąd w intencjach mszy św. podczas DNI SKUPIENIA i podczas JUBILEUSZU PARAFII pamiętamy o nich dziękując Bogu za ich służbę i wszelkie ofiary dla naszej WSPOLNOTY PARAFIALNEJ.