OGŁOSZENIA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017 R.

1.Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższym tygodniu trwamy na modlitwie w oczekiwaniu na dzień Pięćdziesiątnicy, pamiątkę Zesłania Ducha Świętego. Trwamy również w radości oczekując na Jubileusz 40-lecia od dnia erygowania naszej Parafii. Przypominamy, że Uroczystość Odpustowo – Jubileuszowa ma miejsce w dniu 18 czerwca 2017 roku. W tym dniu o godz. 11.30 będzie odprawiona dziękczynna msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla. Serdecznie zapraszamy . W tym dniu także zakończymy Parafialne Dni Skupienia prowadzone przez Ks. Zbigniewa Dudka – Paulistę. Ks. Zbigniew przybędzie do nas z kopią Całunu Turyńskiego. Dni Skupienia będą od 15 czerwca czyli od Bożego Ciała do Niedzieli – 18 czerwca. Prosimy całą naszą Parafię o to , aby zarezerwować sobie czas na to szczególne świętowanie.
2. W dniu 18 czerwca od godz. 15-tej rozpoczniemy nasze radosne świętowanie na Placu Fatimskim przy naszym kościele. Plan spotkania jest już opracowany. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i uwielbienie – Wspólnota Nowej Ewangelizacji. O godz. 16.00 powitamy i wysłuchamy Orkiestrę z Wilkowic , o godz. 17.00 będzie msza św. wieczorna w kościele. Następnie zapraszamy na godzinę 17.30 Zespół Regionalny z Mesznej „Ziemia Beskidzka”, od godz. 18.15 zagra dla nas Blach Kapela z Międzyrzecza, ok. 20-tej P. Piotr z zespołem – „ Melodie Świata”. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W trakcie spotkania na Placu Fatimskim będzie kawa, herbata, ciasto. Prosimy o zgłaszanie się Pań które mogą upiec ciasto. Także prosimy o fanty które składamy przy Matce Bożej Częstochowskiej. Na Placu Fatimskim wszystko będzie po 5 zł. Wszelkie uzyskane środki na pomoc ludności w Syrii.
2. W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
w poniedziałek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
we wtorek , wspomnienie św. Jana Sarkandra , prezbitera i meczennika , patrona diecezji
w środę święto Nawiedzenia NMP.
w czwartek , wspomnienie św. Justyna, męczennika
w piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika
Pierwszego czerwca / czwartek / – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu codziennych radości.
3. W przyszła niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i nabożeństwem oraz czwartek i w piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie kolejnych osób do stałej listy odwiedzin.
5. W najbliższą wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych , ich bliskich oraz wszystkich chętnych Parafian do Krakowa – Łagiewnik. Wyjeżdżamy z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót ok. godz. 18-tej. Zapisujemy się w zakrystii. W autokarze zapłacimy 40 zł z przejazd . Zapraszamy.
6. Ks. Sebastian informuje , że zebranie rodziców wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem odbędzie się 03.06.2017 roku – sobota – o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Obecność obowiązkowa. Oddajemy do tego czasu karty oraz wpłacamy pozostałą ratę. Brak oddania karty i wpłaty pozostałej raty wiąże się z rezygnacją z wyjazdu.
7. W najbliższą niedzielę – 4 czerwca – wysłuchamy – Listu Ks. Kardynała Kazimierza Nycza i przy kościele będziemy mogli złożyć ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Akcję Katolicką o poprowadzenie tej zbiórki.
8. Majówki na terenie Parafii : dzisiaj o godz. 14.00 msza św. z majówką na Lanckoronie, jutro o godz. 19.00 u Sióstr Miłosierdzia, we wtorek o godz. 19.00 na ul. Krętej i w środę o godz. 19.00 u Sióstr Jadwiżanek. Serdeczne podziękowanie dls OSP Bystra , Inicjatywy Bystrzańskiej oraz dla wszystkich którzy przygotowują te spotkania. Bóg zapłać.