OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe nawiązują do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. W tych modlitwach prosi Jezusa wracającego do Ojca, „aby wstawiał się za nami”.Procesja błagalne o urodzaje po mszach św. porannych.
2. W środę, wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.
3. W niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 , 11.00 i 17.00 .Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
4. W sobotę wyrusza 3 – dniowa – Pielgrzymka do Pragi. Życzymy Ks. Sebastianowi i wszystkim pielgrzymom wielu owoców pielgrzymowania.
5. Nabożenstwo majowe po mszach św. wieczornych oraz na terenia Parafii:
w poniedziałek – o godz. 19.00 – przy kapliczce obok ul. Modrzewiowej
w sobotę godz. 19.30 majówka na Równi / polana na Szlaku św. J.P. II /
w niedzielę – 28.05.- o godz. 14.00 msza św. i majówka na Lanckoronie / polana na szlaku św. Jana Pawła II / . Dziękujemy organizatorom i zapraszamy.
6. Zapraszamy byłych i obecnych oazowiczów na kolejną próbę z okazji 40-lecia Parafii w piątek 26 maja po mszy św. wieczornej około 18.50.
7. Zapraszamy dzieci które przyjęły I Komunię św. oraz ich bliskich na Pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Wyruszamy w dniu 30 maja o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. W planie msza św. w Łagiewnikach oraz spacer po Starym Krakowie. Koszt 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
8. W ostatnim czasie porządkujemy okolice placu kościelnego – krzewy bukszpanu , plantowanie ziemi – koszt 5.200 zł., nowy system alarmowy na plebanii to koszt 5.100 zł. / potrzebne przy ubezpieczeniu budynków kościelnych/ , ostatni rachunek za ogrzewanie – za kwiecień to koszt – 2.790 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Trwają prace przy rozbudowie cmentarza w naszej Parafii.
Dziękujemy ofiarodawcom i bardzo prosimy o kolejne ofiary na ten cel. Przypominamy – że nasza Parafia stale podejmuje wysiłki zmierzające do uzyskania pozwolenia na niezbędne zabezpieczenie nowej kaplicy cmentarnej . Kaplica powinna zostać zabezpieczona / dokończona/ w części dachowej oraz we wnękach okiennych i drzwiach. Niestety nie zyskujemy takiego pozwolenia. Przypominamy, że Parafia wywiązuje się z wszelkich bieżących opłat cmentarnych oraz opłat dotyczących bieżących prac budowlanych . Kosztowne prace budowlane w ziemi , a ostatnio także na powierzchni nowego cmentarza przebiegają zgodnie z poleceniami właściwych urzędów. Zatem ponawiamy prośbę o zezwolenie na zabezpieczenie nowej kaplicy cmentarnej – do stanu surowego , ale kompletnego. Prosimy Boga o dobrą pogodę.