OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2017 R.

1.Dzisiaj podczas mszy św. czytamy list Ks. Biskupa Ordynariusza na temat 100-lecia Objawień w Fatimie. Po mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.
2. W poniedziałek, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
3. We środę po mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy.
4. Za tydzień, 14 maja podczas mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
5. W przyszłą niedzielę, odbędzie się Pierwsza Komunia św. W niedzielę dzieci wraz z rodzicami zgromadzą się o godz. 10.45. przed kościołem. Pragniemy zaznaczyć, że część ławek z przodu będzie zajęta przez dzieci i rodziców. Dlatego osoby, które siedzą z reguły w ławkach, niech wybiorą w tym dniu ewentualnie inną godzinę mszy św. lub wezmą pod uwagę, że może braknąć miejsc siedzących. Dzieci pierwszokomunijne będą miały próbę w kościele we wtorek , środę i czwartek o godz. 17.00.
SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW: w piątek od godz.16.00 Klasa III b, od godz.17.00 Klasa III a. Dodatkowa spowiedz w sobotę od godz. 17-tej.
SPRZĄTANIE i DEKOROWANIE KOŚCIOŁA w środę, czwartek i piątek – po mszy św. wieczornej .Zapraszamy rodziców dzieci .
6. Spotkanie Grupy Emaus – byłych i obecnych członków 12 maja / piątek/ ok. godziny 18.40. Zapraszamy.
7. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie w naszym kościele. Różaniec fatimski o godz. 18.00 , następnie msza św. o godz. 19.00 i odprowadzenie Figury M. Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Czuwania fatimskie poprowadzi w tym roku Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
8. Wspólnota SECIM zaprasza w piątek 12 maja na spotkanie modlitewne do sali św. Barbary w przyziemiu kościoła na godz. 19.00. W niedzielę 14 maja w Parafii św. Pawła w Bielsku-Białej o godz. 14.00 – comiesięczna msza św. o uzdrowienie. Organizatorzy zapewniają wyjazd od naszego kościoła o godz. 13.15. Zapraszamy.
9. Cmentarz Parafialny w Bystrej Krakowskiej :
– od grudnia do marca trwała praca nad odwodnieniem nowej części cmentarza
– w miesiącu kwietniu , także poprzez deszcze , często ulewne – na terenie cmentarza ziemia usiadła i będzie obacnie podlegać dalszemu porządkowaniu poprzez poziomowanie studzienek , plantowanie ziemi
– praca ta ma być wykonana do końca maja / modlimy się o dobrą pogodę/.
– nasza Parafia w piątek uregulowała kolejne raty wobec firm które prowadzą obecną
inwestycję : Hydroziem – kolejna wpłata – 44 tys. 246 zł oraz EKOTOM – 4 tys. 920 zł.
Dzięki pozwoleniu Rady Ekonomicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej możemy te opłaty dokonywać z depozytu Domu Nazaret sprzed prawie 11-tu lat. Jednak oszczędności z tego depozytu są już niewielkie. Zatem prośba do każdego domu i rodziny w Bystrej Krakowskiej , aby przekazać kolejne ofiary na rozbudowę naszego cmentarza. Od grudnia 2016 do chwili obecnej wpłynęło od Parafian ok. 7 tys. zł. To pozwala jedynie na regulowanie bieżących opłat . Zatem podziękowanie dla ofiarodawców i prośba , aby szczególnymi ofiarami wesprzeć to wyjątkowe dzieło. Bóg zapłać.