OGŁOSZENIA – 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017 R.

1. Dziś 3 niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
2. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą codziennie po mszach św. wieczornych, w niedzielę o godz. 16.30. wraz z nieszporami.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
w poniedziałek, 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu modlimy się za wszystkich ludzi pracy oraz pracę dla ludzi bezrobotnych
w środę, 3 maja, przypada liturgiczny obchód Uroczystości NMP Królowej Polski. Odżywa przed nami ojczysta historia spleciona nierozerwalnie z wiarą naszych ojców. Prośmy Matkę Chrystusa o wstawiennictwo, aby Jej obecność i orędownictwo nad naszym narodem, było wspieraniem wszystkich rodaków w drodze ku lepszej przyszłości. Wypada udekorować nasze domy flagami narodowymi. Po każdej mszy św. dokonamy odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00., 9.00., 11.00. oraz 18.00.W tym dniu o godz. 19.00 pierwsza majówka na terenie naszej Parafii- przy kapliczce M.B. Częstochowskiej obok szkoły . Zapraszamy.
w czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Msza św. w intencji OSP Bystra w dniu 12 maja / piątek / o godz. 18.00. W najbliższą sobotę / 6 maja/ wieczorem oraz w niedzielę / 7 maja/ przez cały dzień kwesta uliczna dla OSP Bystra.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i nabożeństwem oraz we czwartek i piątek z Adoracją N.Sakramentu od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00.Odwiedziny według listy stałej chorych .Można tę listę uzupełniać nowymi osobami.
5. Już jutro – 1 maja o godz. 7.00 wyruszamy na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Koszt autokaru na cały dzień – 2 tys. zł. Jeżeli będzie 50 pielgrzymów to koszt od osoby 40 zł. / do piątku na liście było już 30 osób/. Zapraszamy.
6. Ks. Sebastian przypomina o Pielgrzymce do Pragi – 27-29 maj 2017 r. – Śladami św. Jana Sarkandra. Koszt 470 zł. Także można wpłacać pozostałą ratę na wyprawę – Wakacje z Bogiem – 800 zł. Pobieramy kartę uczestnika u wikariusza do 15 maja.
7. Dziękujemy ofiarodawcom którzy przekazali pomoc dla Syrii przy naszym kościele. Wartość ofiar – 3.040 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. W dniu 3 maja wspieramy ofiarami do skarbony pod krzyżem – Radio Anioł Beskidów.
8. Regionalny zespół Pieśni i Tańca – Pilsko- będzie wśród nas w środę podczas mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Po mszach św. będziemy mogli nabyć płytę tego zespołu.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tejemnic różańcowych . Zapraszamy.