OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.04.2017 R.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Trwają REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Modlimy się w intencji Ks. Rafała – naszego przewodnika rekolekcyjnego. Spowiedz w naszej Parafii w najbliższy wtorek .
1. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
2. Gorzkich Żale dzisiaj o godz. 16.30., Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. i 19.00. oraz w niedzielę ok.10-tej.Zachęcamy do udziału.
3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tradycyjnie w tym dniu poświęcenie palm i procesja wokół kościoła podczas mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do wykonania palm i przypominamy o konkursie na najładniejszą i największą palmę.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek z tradycyjnymi nabożeństwami. Zapraszamy . Odwiedziny chorych w najbliższą środę – w ramach rekolekcji.
5. Zespół charytatywny informuje , że na stoisku chorytatywnym będą sprzedawane palmy w cenie 8 złotych od dnia 7 kwietnia. Zapraszamy.
6. Katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży w ramach Drogi krzyżowej w niedzielę.
7. Sakrament chrztu św. w miesiącu kwietniu będzie udzielony w Niedzielę Palmową podczas mszy św. o godz. 9.00 oraz w Poniedziałek Wielkanocny podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i Chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę 8 kwietnia kwietnia po mszy św. wieczornej.
8. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny i Paschalik Caritas. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Można również nabyć kartki świąteczne.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest kolejny numer miesięcznika dla dzieci Ola i Jaś, i dla młodzieży Droga oraz dla rodzin tygodnik Źródło , Gość Niedzielny i Niedziela.
10. Spotkanie modlitewne SECIM czyli Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w piątek – 07.04. o godz. 19.45. Zapraszamy.
11. W Niedziele Palmową odbędzie się spotkanie młodzieży całej diecezji w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej w ramach światowego dnia młodzieży. Początek spotkania w kościele Świętej Trójcy o godz. 13.30, poświęcenie palm i procesja do katedry na msze św. pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza.
12. Bóg zapłać za ofiary na Wielki Tydzień i na porządki w ciągu roku w naszym kościele. Powoli wracają zeszyty ofiar . Już teraz dziękujemy wszystkim rejonom za ofiarność.