OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.03.2017 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Po mszach św. adorujemy Najświętszy Sakrament.
2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i o godz. 19.00. oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
3. Jeszcze raz zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych, przynajmniej w czasie Wielkiego Postu. Osoby, które podejmą abstynencję prosimy, aby wpisały się do księgi trzeźwości, która jest wystawiona przed obrazem Matki Bożej przez cały Wielki Post.
4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się 15.03. 2017 roku / środa / po mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
5. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła odbedzie się w dniu 16 marca 2017 roku po mszy św. wieczornej .Zapraszamy.
6. Z inicjatywy Caritas Polska od I Niedzieli Wielkiego Postu przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny oraz Paschalik – Caritas. Minimalna ofiara 8 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
7. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30. a Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.00.
8. Ksiądz Kustosz Sanktuarium M.B. w Winnikach / dzielnica Lwowa/ składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone po mszach św. w poprzednią niedzielę. Wartość ofiar – 3.261 zł 64 gr. Ksiądz Kustosz wraz z Księdzem Włodzimierzem – wikariuszem – zapewniają o modlitwie i mszy św. za ofiarodawców zwłaszcza w pierwsze niedziele miesiąca. Bóg zapłać.
9. Katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży w niedziele w Wielkim Poście jako rozważania Drogi krzyżowej. Zapraszamy do pilności – kandydatów.
10. Dzisiaj zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce.
11. Trwają prace przy odwodnieniu Cmentarza Parafialnego w Bystrej Krakowskiej. Parafia w dniu 10 marca uregulowała pierwszą ratę . Wartość tej opłaty – 59. 962, 50 zł. Firma „Hydroziem”bez przeszkód może prowadzić dalsze prace . Prosimy Opatrzność Bożą o dobrą pogodę.
12. Parafia opłaciła także biegłego sądowego , dla dokładnego opracowania kwestii własności ziemi w części cmentarza. Koszt 1.200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
13. We czwartek w naszym kościele od godz. 17-tej – Jesienny Dzień Skupienia Kapłanów Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
14. Także we czwartek – 16 marca – o godz. 16.00 w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej spotkanie organizacyjne akcji -TAK POMAGAM.