OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017 R.
1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed okresem Wielkiego Postu rozpoczynamy od godz.14.00 adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego, o godz. 16.30 nieszpory. Adorację zakończymy mszą św. o godz. 17.00. Na adorację dzisiaj przychodzimy rodzinami.
W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 14.00., które zakończymy mszą św. o godz. 18.00.
Program nabożeństwa w poniedziałek i we wtorek:
Godz. 14.00 Różaniec, zapraszamy szczególnie wszystkie Róże,
Godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
Godz. 16.00 Adoracja wszystkich dzieci,
Godz. 17.00 Adoracja młodzieży
Godz. 17.40 Nieszpory
Godz. 18.00 Msza św.
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmierci. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00
4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa na godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina.
5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00, dla tych, którzy późno kończą naukę i pracę, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz.16.00. Także Droga krzyżowa w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy.
6. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 8.00 . Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
7.Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii od sobotniego wieczoru – 1 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Rafał Brzuchański – wikariusz Parafii N.M.P. Królowej Polski w Czechowicach – Dziedzicach.
8. W Wielkim Poście w każdą niedzielę dzieci zapraszamy na mszę św. na godz. 11.00. Dzieci również otrzymają w pierwszą niedzielę postu skarbonki dobroci, jałmużny wielkopostnej, aby w czasie wielkiego postu część kieszonkowego, które otrzymują od rodziców odłożyły do skarbonki. Ofiary zebrane w czasie tego okresu dzieci złożą w Niedzielę Palmową jako dar ołtarza, a będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.
9. Caritas Polska proponuje, aby w czasie Wielkiego Postu rozprowadzać Baranka Wielkanocnego tak samo jak świece adwentowe. W naszej parafii Baranek Wielkanocny oraz Paschalik – Caritas będą rozprowadzane podobnie jak świece od przyszłej niedzieli. Minimalna ofiara 8 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą również przeznaczone na cele charytatywne.
10. Spotkanie Zespołu Charytatywnego we czwartek – 2 marca po mszy św. wieczornej na plebanii. Natomiast od 12 marca – Panie ze Wspólnoty Charytatywnej będą zbierać ofiary na Wielki Tydzień oraz na kwiaty przy ołtarzu przez cały rok. Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Portugalii – o1.10 – 08.10.2017 r. Mamy już łącznie piętnaście osób na liście biura podróży. Zapisy w zakrystii.
12. Spotkania formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach. Zapraszamy.
13. Kuchnia św. Brata Alberta w Bielsku-Białej dziękuje za ofiary z poprzedniej niedzieli. Wartość ofiar – 2.012, 70 zł oraz 25 euro. Bóg zapłać.
14.W najbliższą niedzielę – 05 marca 2017 roku – kazania głosi Ks. Włodzimierz Krywecki – wikariusz przy Sanktuarium Matki Bożej Winnickiej we Lwowie. Po mszach św. będziemy mogli wesprzeć to Sanktuarium – ofiarami. Otrzymamy pamiątkowy obrazek oraz poświęcony olejek.