1. We wtorek  w liturgii wspomnienie św. Jana Bosco , prezbitera,  a w piątek  św. Błażeja , biskupa  i męczennika. Błogosławieństwo skrzyżowanymi  świecami św. Błażeja.
        2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00.
3. W czwartek od godz. 17.00  wystawienie Najświętszego sakramentu , a o 17.30 Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa oraz o godz. 18.00 Komunia św. pod obiema postaciami , a w piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Litania do N.Serca P.Jezusa przed   mszą św.
4. W czwartek – 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Kończy ono cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie gromnic. Niech ten zwyczaj przechowywania gromnicy w domach będzie ożywiany przez zapalanie jej w czasie burz i trudnościach życiowych, przy konających, a także przy wspólnej modlitwie rodzinnej. Gromnica symbolizuje przede wszystkim światłość Chrystusa i samą Jego osobę jako
„Wschodzące Słońce”. Na mszę św. o godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie mszy św. będzie poświęcenie świec  pierwszokmunijnych.Po mszy św. katecheza w auli św. Jana Pawła II.
5. Przypominamy o Pielgrzymce – Śladami sw. Patryka do Irlandii. Informacje na stoliku pod chórem.
6. Na stoisku dobroczynnym możemy zakupić gromnice w cenie  6 zł. Zapraszamy.
7. Dziekujemy wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary na utrzymanie obiektów parafialnych. Ostatnia opłata za prąd  wyniosła ok. 2 tys. zł. / wyłącznie za kościół  parafialny/. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Trwają intensywne prace nad budową odwodnienia nowej części naszego cmentarza. Firma Hydroziem prowadzi prace niezbedne , aby mogły zaistnieć kolejne etapy tej rozbudowy. Bóg zapłać ofiarodawcom uczestniczącym w tym dziele.
        9. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych osób w zakrystii.
        10. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca dla róż.
11. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbedzie się w dniu 30.01.2017 r. / poniedziałek/ po mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
12. Spotkania kandydatów do Bierzmowania oraz  zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży  po feriach – o zwykłych porach. Zapraszamy.
13. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej zaprasza członków czynnych, wspierających oraz mieszkańców na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 28 stycznia  o godz. 17.00 w budynku OSP .