W Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.- o godz. 13.40 wyruszy od naszego kościoła Orszak Trzech Króli. Po odczytaniu Ewangelicznego Opisu wizyty Trzech Króli w Betlejem – orszak wyruszy  na biwak . Zapraszamy naszych Parafian do licznego udziału w tym uroczystym świętowaniu.
        1.W niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego.
        2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej pełni.
        3. W niedzielę  , po mszy św. wieczornej w Domu Nazaret odbędzie się opłatek dla wszystkich Wspólnot Modlitewnych i Dobroczynnej działających przy naszej Parafii.  Serdecznie zapraszamy.
4. W niedzielę gościmy Zespół Mali Hyrni z Nowego Targu. Będą z nami podczas mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy .
        5. W piątek – 13 stycznia – wyjazd na „ Wyprawę rodzinną” do Lubaszowej w ok. Tuchowa. Wyruszamy z parkingu przy kościele o godz. 15.30. Powrót w niedzielę – wieczorem.
6. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w czwartek o godz. 17.30.
7. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
8. W niedzielę – 8 stycznia – od godz. 13.00 w naszym kościele – Konkurs Kolęd i Pastorałek . Zapraszamy do licznego udziału.
9.Ks. Sebastian – zaprasza do zapisów na wyprawę -”Wakacje z Bogiem”w miejscowości Ustronie Morskie nad Bałtykiem. Wyjazd – wieczorem – 4 lipca – powrót – rano 15 lipca / 10 dni wypoczynku i rekolekcji /. W dniu 4 lipca – Apel Jasnogórski w kościele , pakowanie i wyjazd. Zamieszkanie w hotelu „Janosik”. W programie wycieczki do Kołobrzegu , Międzyzdrojów i Trzęsacza. W ofercie pobyt, wycieczki i ubezpieczenie. Cena około
1.000 zł. Zapisy wraz z zaliczką 200 zł. będą 16 stycznia – poniedziałek . O 15-tej Koronka w kościele, zapis z numerem telefonu. Zapraszamy.
10.W  sobotę – 14 stycznia – o godz. 16.30 rozpoczniemy  XVII Bystrzańskie Spotkania z Kolędą. Rozpoczynamy wspólną kolędą przy Domu Nazaret, następnie pokaz sztucznych ogni i msza św. o godz. 17.00 z koncertem chórów. Serdecznie zapraszamy.