1. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej Nocy, kiedy objawi się chwała Pana. W tych ostatnich godzinach adwentowego oczekiwania przewodzi nam Matka Jezusa – Maryja, cicha i milcząca, rozważająca w sercu Boże tajemnice. Zgromadzeni na Eucharystii prośmy Boga, aby nasze życie było prawdziwym czuwaniem aż do dnia Jego przyjścia.

2. Msze św. roratnie o godz. 18.00. W sobotę  msza św. roratnia o godz. 7.00. Po mszy św. nagrody i pamiątki dla dzieci. Mszy św. w sobotę  wieczorem nie będzie.
3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we czwartek  od godz. 8.00. Według listy chorych obdwaj księża wyruszą w odwiedziny. Ks. Proboszcz od Czosku – Bystra Górna- , ks. Wikariusz od Bystrej Południowej.  Prosimy o zgłaszanie dodatkowych odwiedzin w zakrystii.
4. Dzień sobotni , to dzień Wigilii Bożego Narodzenia z jej uroczystą wieczerzą. Powstrzymajmy się zgodnie z tradycją od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej.  Przed Pasterką, czyli o godz. 23.40 Nabożeństwo Godziny czytań, po czym Uroczysta Msza św. z Bożego Narodzenia – Pasterka. Porządek mszy św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia:, o północy Pasterka, następnie msza św. o godz. 7.00,  9.00,  11.00 i ostatnia o godz.17.00. Wszyscy
przystępujący do Komunii św. na Pasterce mogą  w ciągu dnia będąc na mszy św. przyjąć Komunię św. po raz drugi.
5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
        6. Przed kościołem są  rozprowadzane adwentowe świece Caritas.
7. Panów serdecznie zapraszamy do przygotowania Szopki Betlejemskiej w naszym kościele w poniedziałek na godz. 9.00.
8. W piątek – Dzień Spowiedzi Adwentowej w naszej Parafii. Możliwość spowiedzi św. w godzinach : 8.00 – 11.00 , 14.00 – 18.00 oraz wieczorem 19.00- 21.00 . Zapraszamy do gorliwego przeżycia pojednania z rodzinach i sakramentalnego pojednania z Bogiem.
9. Parafialny oddział Akcji Katolickiej bardzo serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i szkolne, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz dorosłych solistów i zespoły do udziału w „ Konkursie kolęd i pastorałek , który odbędzie się w naszym parafialnym kościele w dniu 08.01.2017 roku o godz. 13.00. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia do udziału w tym konkursie można zabrać z zakrystii.
        10. Porządek kolędy jest na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej Parafii.