1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w środę Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dK.,
w piątek Narodowe Święto Niepodległości . Msza św. w intencji Ojczyzny – w ramach Uroczystości Gminnych w Mesznej o godz. 10.00 . W naszym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy.
3. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
4. Do 8 listopada, a więc do wtorku , 10 min przed każdą mszą św., wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych ( dziesiątek różańca).
Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada, a jednorazowe do 8 listopada.
5. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po mszy św. wieczornej, a Grupy Charytatywnej w środę po mszy św. i nowennie.
6. W sobotę – 19 listopada w Krakowie , a w Niedzielę Chrystusa Króla – 20 listopada odbędzie się Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla . Nowenna przed tym Uroczystym Aktem od najbliższego piątku. Wyjazd do Światowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w sobotę – 19 listopada – o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Koszt 20 zł – płacimy w autokarze. Zapisy w zakrystii – imię i nazwisko oraz numer telefonu. Zapraszamy.
7. Nasz parafianin P. Kraśnicki – składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone na jego operację oczu. Wartość ofiar – 1.570 zł.
8. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
9. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Od początku pazdziernika działa ogrzewanie w naszych obiektach parafialnych. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel od każdej rodziny w kopertach . Ogrzewanie jest zasilane paliwem gazowym stąd bardzo wysokie koszty . Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Serdeczne podziękowanie dla Panów czuwających w bramach cmentarnych , w budynku gospodarczym , ofiarodawcom na cmentarzu i w naszym kościele. Prace nad odwodnieniem nowej części cmentarza rozpoczniemy 14 listopada / poniedziałek/. Polecamy to dzieło modlitwie i ofiarności wiernych.