1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. Obchodzona jest jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy dziś Panu Bogu za naszą świątynię i modlimy się za wszystkich żyjących i zmarłych ofiarodawców i budowniczych kościoła. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.
2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Nieszpory rozpoczniemy o godz. 14.30 w kościele, a po nich procesja na cmentarz. Po procesji, ok. godz. 15.45 msza św. w kaplicy na cmentarzu. Wieczornej mszy św. o godz. 17.00 w tym dniu już nie będzie.
3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada, a jednorazowe do 8 listopada. Msze św. w Dzień Zaduszny w środa: godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. W tym dniu każdy kapłan może odprawić trzy msze św., jedną według własnej intencji, drugą za Wszystkich Wiernych Zmarłych, a trzecią w intencjach Ojca Świętego.
4. Przez pierwsze 8 dni listopada, 10 min przed każdą mszą św., będą wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych ( dziesiątek różańca).
5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, być w stanie łaski i przyjąć Komunię świętą, zachowanie od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
6. Zeszłoroczne świece Caritas, jeżeli pozostały w domach zapalamy na grobach swoich bliskich zmarłych jako znak miłości i pamięci o nich.
7. Nasza Parafia od 5 lat prowadzi dzieło odnowy i rozbudowy cmentarza parafialnego. W tym czasie odbudowano budynek gospodarczy, wybudowano nową kaplicę oraz wprowadzono dokładną ewidencję grobów . W obecnym roku został zamontowany monitoring cmentarza – koszt 7.400 zł. Obecnie mamy jedną kamerę . System jest przygotowany pod cztery kamery. W połowie listopada rozpoczniemy czwarty etap rozbudowy czyli odwodnienie nowej części cmentarza. Parafia jako inwestor składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tego dzieła. Ofiary składane na tacę w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny są przeznaczone na rozbudowę cmentarza. Podobnie w bramach cmentarnych. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Przy kościele , składając ofiary moża pomóc naszemu parafianinowi P. Waldemarowi Kraśnickiemu w pokryciu kosztów operacji oczu. Bóg zapłać .
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami chleba i wina wraz nowenna do Najdroższej Krwi będzie w następny czwartek.
10. W piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
11. Dni skupienia dla młodzieży naszej Parafii w Szczyrku-Czyrnej od piątku – 2 grudnia. Zapisy u Ks. Sebastiana.
12. Kurs „ Nowe Życie” dla naszej Parafii w dniach 4,5,6 listopada Koszt 60 zł. Kurs w naszym i w Domu Nazaret.