1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
– we czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dk. Kościoła
2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św.
4. Serdeczne Bóg zapłać ks. Karolowi Tomeckiemu – kapelanowi Szpitala Żywieckiego – za odprawienie uroczystej sumy odpustowej ku czci NMP Różańcowej i za wygłoszone kazania. Po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Bóg zapłać również wszystkim kapłanom.
Dziękuje również chórowi Cantica, Różom kobiet, Panom niosących baldachim, Ochotniczej Straż Pożarnej, siostrom zakonnym, ministrantom i lektorom, młodzieży oazowej, dziewczynkom do sypania kwiatków, chłopcom od dzwoneczków, i wam wszystkim za modlitwę i ofiary obecność.
5. W najbliższy środę 12 października przypada 26 r. śmierci ks. Mariana Żądziuka. Msza św. w jego intencji w tym dniu o godz. 7.00, natomiast w sobotę 15 października o godz. 7.00 msza św. w intencji ks. Zenona Jasieczko w 19 r. śmierci.
6. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o 7.30 – zapisy w zakrystii.
7. Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski. Modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II. Za tydzień XXXVIII rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską w Rzymie. Za tydzień ofiarami do puszek przy kościele wesprzemy Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli pomoc dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. Ks. Sebastian zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w styczniu 2017 roku. Plan pielgrzymki pod chórem.Wszelkie bliższe informacje u Ks. Sebastiana.
9. W dniach 04.11. /piątek/ – 06.11./niedziela/w przyziemiu naszego kościoła odbedzie się Kurs -Nowe Życie. Można zapisywać się w zakrystii. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Zapraszamy.
10. Czuwanie fatimskie we czwartek .O godz. 18.00 różaniec , o 19.00 msza św. z odprowadzeniem figury fatimskiej do kaplicy na Placu Fatimskim. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej. Prowadzi Ks. Włodzimierz Caputa.
11. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w dniu 11.10. / wtorek/ po mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
12. Spotkania formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
13. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii: www.parafia.bystra.pl