1. Dziś 17 niedziela zwykła. Jako lud Boży gromadzimy się razem na sprawowaniu niedzielnej Eucharystii. Łączy nas ta sama wiara w Boga, to samo przywiązanie do Kościoła, ta sama troska o naszą wieczność. Niech Bóg nas prowadzi w tej pielgrzymce wiary do domu naszego Ojca.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. Jest to nie tylko poświęcenie pojazdów, ale także prośba o opiekę i błogosławieństwo na dalszą drogę.
Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Poprzez Akcję Święty Krzysztof wraz z polskimi kierowcami chcemy pomóc w zakupie kolejnych misyjnych pojazdów. Do skarbony pod krzyżem oraz podczas poświęcenia pojazdu możemy złożyć ofiary na ten cel.
we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
w piątek wspomnienie św. Marty
3. W najbliższą sobotę, po mszy św. wieczornej ostatni już w tym roku koncert organowy w ramach XXX Recitali. Wystąpi Elżbieta Karolak organistka z Poznania. Serdecznie zapraszamy.
4. Powoli dobiega końca pierwszy etap Ś D M w Diecezjach i Parafiach. Nasi goście z Francji dzisiaj modlą się z nami podczas mszy św. o godz. 9.00. Dzisiejszy dzień przeżywają w gościnnych rodzinach. Jutro autokarem pojadą do Krakowa. Życzymy wspaniałych przeżyć w ramach Ś D M w Krakowie i Brzegach. Serdeczne Bóg zapłać dla rodzin które goszczą młodzież z Francji. Także podziękowanie za wieczór czwartkowy przy Domu Nazaret.
5. We wtorek na mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich którzy wyjeżdżają do Krakowa i Brzegów na Ś D M . Po mszy św. szczegółowe informacje. Wyjazd młodzieży do bazy w Dobranowicach we czwartek o godz. 18.00. Obecność konieczna.
6. Wspólnota charytatywna informuje, że na stoisku są do odebrania plecaki w których będzie wykaz przyborów szkolnych potrzebnych do danej klasy. Bóg zapłać ofiarodawcom.